IDC پیش بینی میکند ویندوزفون به سهم ۶٫۴% جهانی در سال ۲۰۱۸ پیشرفت خواهد کرد

 

windows_phone_8.1 سهم ویندوزفون در بازار استور جهانیشرکت تحقیقاتی IDC اعداد را دوست دارد مخصوصا هنگامی که به استور یا فروشگاه اسمارت فون ها می آید. امروز نیز اعداد این شرکت تحقیقاتی رنگی بر روی پیش بینی های آینده ویندوزفون کشید: پیشرفت ویندوزفون و کاهش سهم بلک بری.

این شرکت سهم درصدی هر کدام از استورها را در بین کل استورهای جهانی تعیین میکند و البته پیش بینی هایی هم در مورد آینده این شرکت ها میدهد. شرکت IDC انتظار دارد شیب کاهش سهم استور بلک بری در سطح استور های جهانی اسمارت فون ها به ۰٫۴ در سال ۲۰۱۴ رسیده و باز نیز سقوط کرده و تا سال ۲۰۱۸ به ۰٫۳ نیز برسد. اندروید همچنان حاکمیت خود را امسال با سهم ۸۰٫۲ درصدی ادامه خواهد داد اما با یک شیب آرام به سمت ۷۷٫۶ در سال ۲۰۱۸ میرسد. اپل ۱۴٫۸ درصد امسال و پیش بینی میشود که تا سال ۲۰۱۸ به ۱۳٫۷ درصد برسد.

اما برنده کیست؟ ویندوزفون

IDC پیش بینی میکند ویندوزفون از از ۳٫۵ به ۶٫۵ درصد برسد.
البته شما باید این پیش بینی ها را به نحوی شوخی بحساب بیاورید چون همین شرکت در سال ۲۰۱۰ و کمی قبل از انتشار ویندوزفون ۷ سهم ۹٫۸ درصدی را تا سال ۲۰۱۴ تخمین زده بود

نظر شخصی: این معیارها نباید ملاک پیشرفت یک سیستم عامل قرار بگیرند چنانکه هم اکنون شرکت اپل پرفروش ترین فروش ها را داراست(البته با کمی اغراق) ولی سهم استور آن آنچنان هم بالا نیست و صد البته با انتشار برنامه ها و آپدیت های سیستم عامل ها(ورود ویندوزفون ۹ و…) همه چیز براحتی تغییر میکند.

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept