معرفی ۳ مود (Mode) اصلی ماینکرفت

بررسی 3 گیم مود اصلی و 2 گیم مود فرعی بازی

همون طور که در پست قبل گفتیم، داخل این پست میخوایم با همدیگر ۳ تا از گیم مود (Game Mode) های اصلی ماینکرفت رو بررسی کنیم وببینیم که هر کدوم چه ویژگی هایی دارند و کدوم یکیشون جذاب تره.

 

توضیح کلی

ماینکرافت در حالت کلی به دو بخش آنلاین و آفلاین تقسیم میشه. در بخش آفلاین بازی شما میتونید برای خودتون یک دنیا درست کنید و در اون زندگی کنید. قبل از اینکه شما دنیاتون رو بخواید درست کنید، یک بخش انتخاب گیم مود و یک بخش انتخاب درجه سختی بازی قرار داره.

 

بخش گیم مود ها

بخش گیم مود ها به ۳ دسته تقسیم میشه: کریتیو (Creative) یا همون خلاقانه، سروایوال (Survival) و در آخر، هاردکور (Hardcore).

 

بخش درجه سختی بازی

همچنین بخش درجه سختی بازی به ۴ بخش تقسیم میشه: خیلی آسان (Peaceful)، آسان (Easy)، نرمال یا متوسط (Normal)، سخت (Hard).

 

گیم مود “Creative”

این مود مخصوص کسانی هست که تازه وارد بازی شدند و با بازی آشنایی خاصی ندارن. شما میتونید داخل این مود به همه موارد موجود در بازی دسترسی داشته باشید و هر نوع چیتی (Cheat) که خواستید بزنید. درجه سختی بازی رو خودتون میتونید روی هر حالتی که دوست داشتید بزارید. داخل این گیم مود حتی میتونید به راحتی پرواز کنید و هیچ موجودی در بازی به شما صدمه نخواهد زد. خلاصه میتونم بگم که این گیم مود، مخصوص کار هاییه که تو گیم مود های دیگه نمیشه به راحتی انجامش داد و یا حتی اصلا نمیشه انجامش داد!

 

گیم مود “Survival”

داخل این گیم مود دیگه خبری از وسایل بینهایت نیست. باید داخل بازی برای بقاتون بجنگید، غذا جمع کنید و یک محیط امن برای خودتون بسازید تا از شر موجوداتی که شب به سراغ شما میان در امان باشید. داخل این گیم مود، هر وقت شما به هر علتی بمیرید، میتونید دوباره به بازی برگردید و به اصطلاح ریسپاون (Respawn) بشید، اما وسایلتون برنمیگرده! اگر وسایلتون رو میخواید باید به دنبال مکان مرگتون بگردید و اونا هر چه سریع تر پیدا کنید تا از بین نرفتن!! درجه سختی رو هم میتونید رو هر کردوم از اون ۴ حالت قرار بدید.

 

گیم مود “Hardcore”

این گیم مود، که محبوب ترین گیم مود بین طرفداران ماینکرافت هم هست، به چند دلیل، سخت ترین گیم مود بازی هستش. یک اینکه شما نمیتونید درجه سختی بازی رو خودتون تنظیم کنید، داخل این گیم مود بازی روی سخت ترین حال یعنی روی Hard قرار داره. دو اینکه شما نمیتونید مانند مود “Survival” بعد از اینکه مردید دوباره زنده بشید! وقتی بمیرید، دیگه مردید و هیچ راه بازگشتی نیست و ماجراجویی شما تمام خواهد شد. الیته این گیم مود فقط مخصوص “Java Edition” هستش.

 

گیم مود های فرعی بازی

ماینکرفت ۲ تا گیم مود فرعی به نام های (Spectator & Adventure) داره. مود “Spectator”، گیم مودی هستش که شما میتونید به حالت بیننده در بیاید و همه جای بازی، حتی زیر زمین رو به راحتی ببینید. مود “Adventure” گیم مودی شبیه به “Survival” هستش. تنها فرق این گیم مود با گیم مود Survival داره در کندن بلاک (Block) و دمیج (Damage) خوردنه. یعنی شما نمیتونید بلاکی رو بکنید و همچنین شما داخل بازی هیچ آسیبی نمیبینید.

 

و در آخر…

داخل این پست سعی کردیم به شما این گیم مود ها رو معرفی کنیم و شما رو با اونها آشنا کنیم. در پست بعد منتظر آموزش نصب ماینکرفت روی پی سی باشید. 

 

اگر هرگونه سوال، پیشنهاد، انتقاد داشتید در قسمت کامنت ها و پرسش و پاسخ با ما در ارتباط باشید. حتما دراسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.
با سپاس. تیم ویندومگ.

1 نظر
  1. […] قولی که در پست قبل بهتون داده بودیم، داخل این پست میخوایم نصب ماینکرفت […]

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept