حداقل مشخصات سخت افزاری برای ویندوز ۱۰ موبایل

 

نسخه 10149 ویندوز 10 موبایل برای کاربران Insider بر روی Slow ring منتشر شد

مایکروسافت حداقل شرایط و امکانات لازم برای دستگاه هایی که قرار است از ویندوز ۱۰ موبایل بهره ببرند را در قالب لیستی منتشر کرده و از این طریق امکانی را برای کاربران خود فراهم نموده تا نگاهی مختصر و اجمالی به طرح ها و برنامه هایش برای دستگاه های آتی مبتنی بر این پلتفرم بیاندازند.

حداقل شرایط لازم در اصل، ابتدائی ترین قطعات و امکاناتی هستند که می توان از آنها برای ساخت یک موبایل ویندوزی بهره گرفت و متاسفانه باید به اطلاع تان برسانیم که در این لیست هیچ خصوصیتی که بتواند باعث شگفتی تان شود وجود ندارد.

شاید جالب ترین نکته در رابطه با لیست مذکور این باشد که شرایط و امکانات تعریف شده برای استفاده از ویندوز ۱۰ موبایل در سطح پایین تری نسبت به ویندوز ۸٫۱ قرار دارند که این مساله نشان می دهد، مایکروسافت علیرغم علاقه اش به ارائه موبایل های پرچمدار، تمام تمرکز خود را روی بازار محصولات اقتصادی قرار داده و می خواهد در این بخش موفق ظاهر شود.

براساس اطلاعات اعلام شده در این لیست، پایین رده ترین موبایل مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل یک نمایشگر لمسی WVGA (با رزلوشن ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل)، ۵۱۲ مگابایت رم، ۴ گیگابایت حافظه داخلی و یک دوربین VGA (با رزلوشن ۶۴۰ و ۴۸۰ پسکل) خواهد داشت و به دوربین جلویی، شتاب سنج یا پشتیبانی از بلوتوث نیاز ندارد و چیپست آن نیز دست کم باید از نوع اسنپدراگون ۲۱۰ کوآلکام باشد.

image

این اطلاعات در حالی منتشر می شود که در میان پایین ترین امکانات و مشخصات مورد نیاز برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز فون می توان مواردی نظیر دوربین ۲ مگاپیکسلی، بلوتوث و شتاب سنج را نیز مشاهده نمود. لذا با مقایسه ای ساده میان این موارد می توان اینگونه نتیجه گرفت که مایکروسافت با پایین آوردن سطح انتظارات خود برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل قصد دارد تا به نوعی دستگاه های بیشتری را زیر چتر پلتفرم یاد شده قرار دهدو حوزه تحت پوشش خود را گسترش دهد.

image

روشن است که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند دستگاه های موبایل مورد استفاده شان پیشرفته ترین امکانات را داشته باشد که قطعا این امکانات در پرچمداران آتی مایکروسافت گنجانده خواهند شد، با این همه، تا عرضه ویندوز ۱۰ موبایل دست کم دو ماه دیگر زمان مانده و تا آن زمان نمی توان در مورد پرچمدارن مبتنی بر این پلتفرم نظر داد.

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept