برتری فروش ویندوزفون در برزیل از آیفون در فصل سوم سال ۲۰۱۴

مؤسسه‌ی آماری IDC، گزارش آماری وضعیت گوشی‌های‌ هوشمند در بازار برزیل را در طول سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۴ منتشر کرد. نکته‌ی جالب توجه در مورد این گزارش، پیشی‌گرفتن فروش ویندوزفون از آیفون در این بازه‌ی زمانی است.

brazilheader2

براساس گزارش منتشر شده توسط  IDC، در طول سه‌ ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۴ میلادی، ۱۵٫۱ میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند به فروش رفته که در مقایسه با سه‌ ماهه‌‌ی دوم سال جاری ۱۱ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌ی میلادی ۴۹ درصد رشد داشته است.

رشد فروش گوشی‌های هوشمند در بازار برزیل، همزمان با کاهش قیمت متوسط گوشی‌های‌ هوشمند رخ داده است. نسبت فروش گوشی‌های‌ هوشمند به گوشی‌های همراه سه به یک است؛ یعنی به ازای فروش یک گوشی‌همراه، سه دستگاه گوشی‌ هوشمند به فروش رفته است. تعداد گوشی‌های همراه به فروش رفته ۴٫۷ میلیون دستگاه است.

براساس اطلاعات منتشر شده متوسط قیمت گوشی‌های‌ هوشمند از ۳۳۳ دلار در سال ۲۰۱۱ میلادی به ۲۱۸ دلار در سه‌ ماهه‌ی سوم سال جاری کاهش یافته است. گوشی‌ های‌ هوشمند میان‌ رده، نیمی از تعداد محصولات به فروش رفته در بازار برزیل را به خود اختصاص می‌دهند. IDC تخمین زده که بیش از ۶۳ درصد گوشی‌های‌ هوشمند به فروش رفته در سال ۲۰۱۴ میلادی، صفحه‌ی نمایشی بزرگ‌تر از چهار اینچ دارند.

گوشی‌های‌ هوشمند آندرویدی با اختصاص ۹۱ درصد از فروش کل گوشی‌های به فروش رفته، رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داده‌اند. نکته‌ی جالب توجه عبور فروش گوشی‌های‌‌هوشمند ویندوزفونی از آیفون‌های اپل است؛ از این‌رو ویندوزفون رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص داده اند.

مایکروسافت نتیجه‌ی فعالیت‌های زیاد بازاریابی خود را در این ناحیه توانسته جایگاه دوم رو در کشور برزیل به دست آورد. اما به نظر نمی‌رسد ویندوزفون قادر باشد به این زودی ها از صد آندروید بگذرد برای اینکار به زمان بیشتری نیاز دارد.

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept