LED flash نوری که باعث روشنایی برای عکاسی در تاریکی میشود

بررسی-تخصصی-و-کامل-نوکیا-لومیا-930-Nokia-Lumia-سایت-ویندوزفون-پرو-7

نوبت اصطلاحی دیگر است که در بخش اصطلاحات لومیا قرار میگیرد. کلمه ای که شاید بارها شنیده باشید، شاید اغلب ان را بشناسیم و شاید هم برخی با ان اشنا نباشند. برخی مواقع در قابلیت ها و یا در مشخصات عکاسی و دوربین یک گوشی میخوانیم که LED flash دارد، یا ندارد، یا Dual است! در این مطلب میخواهیم بدانیم که این اصطلاح به چه معناست، با ویندوز آرنا همراه باشید.

LED مخفف عبارت Light Emitting Diode بمعنی نور دیود ساطع شونده است و اگر بخواهیم کمی خودمانی و قابل لمس تر این عبارت را معنی کنیم میتوان گفت همان لامپ کوچکی است که در پشت گوشی (در اینجا لومیا) و اغلب در کنار دوربین قرار گرفته است. خب معنی Flash را هم که همه میدانیم یعنی یک لحظه خیلی کوتاه. حالا عبارت LED flash یعنی نوری که در لحظه ای بسیار کوتاه زده میشود.

http://windowsarena.ir/%d8%a7%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-how-to/led-flash-%d9%86%d9%88%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b9%d8%ab-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%a7

خب این چه فایده ای دارد؟ LED flash باعث روشنایی محیط و اشیا هنگام عکاسی در نور کم میشود. گزینه LED برای کوشی های هوشمند استفاده میشود چون بسیار کوچک هستند و مناسب برای این گونه گوشی ها میباشند. خب کاربرد این قضیه روشن شد. چیزی که باعث میشود ما در نور کم بتوانیم عکس های واضحی تهیه کنیم همین LED flash است که در عکس هایی که در این مطلب قرار گرفته خیلی واضح میتوان انها را در کنار دوربین مشاهده کرد.

خب قرار دادن این ویژگی بر روی گوشی ها باعث گران شدن و بالا رفتن هزینه انها میشود بخاطر همین هم شما LED flash را بر روی گوشی های ارزان قیمت لومیا نمیبینید به این دلیل که قیمت هر چه پایینتر بیاید و مقرون بصرفه تر شود. برخی گوشی ها نیز دارای دو فلش LED در کنار هم هستند مثل لومیا ۹۳۰ و لومیا ۱۵۲۰ که عکاسی را هر چه بهتر کنند که به نام فلش انها یک کلمه دیگر اضافه شده و اینگونه مطرح میشوند Dual LED flash.

بررسی تخصصی مایکروسافت لومیا 535 Microsoft Lumia

این فلش ها یکبار زده نمیشوند، بلکه در گوشی های لومیا بر اساس الگوریتم های عکاسی که تنظیم شده اند تعداد معینی از فلش ها با فاصله های زمانی معین زده میشوند.

جدای از این قضایا برنامه هایی نیز در استور ویندوز فون قرار گرفته اند که بوسیله انها میتوانید همیشه فلش گوشی را روشن نگه دارید و بوسیله ان از فلش گوشی خود بعنوان یک منبع نوز در محیط های تاریک استفاده کنید. یکی از برنامه ها نرم افزار زیر است که در سایت نیز معرفی شده است:

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept