نگاهی به تاریخچه‌ی نمایشگاه E3

ممکن است ‌نمایشگاه E3 از نظر اندازه و میزان بازدید بزرگترین شوی صنعت بازیهای رایانه‌ای نباشد، ولی از گذشته‌های دور پیشتازترین بوده است. نمایشگاه سالیانه بازی‌های رایانه‌ای هرساله در ماه ژوئن در لوس‌آنجلس برگزار می‌شود و محل گردهمایی برخی از بزرگ‌ترین و هیجان انگیزترین سایت‌های خبری بازی‌های رایانه‌ای بوده است، تلویزیون شاهد حجم زیاد خبرهای هیجان انگیز از بازی‌ها است.

نمایشگاه بازی‌های الکترونیکی بیش از دو دهه است که کار خود را شروع کرده و در این مدت زمان خود را به عنوان پیشروی شوی صنعت بازی‌های رایانه‌ای ثابت کرده است. هر توسعه دهنده و منتشرکننده‌ای معمولاً بزرگترین دستاوردهای خود را برای نمایشگاه E3 نگه می‌دارد؛ سونی قیمت و تاریخ انتشار پلی استیشن اصلی خود را برای بار اول در نمایشگاه E3 اعلام کرد، و مایکروسافت اولین دستگاه دیجیتال بازی خود، ایکس باکس اولیه خود را چند سال بعد در همین رویداد منتشر کرد. E3 همچنین مکانی است که نینتندو اولین تریلر بازی the legend of Zelda: twilight princess را منتشر کرد، که باعث شد هیجان زیاد دوستادران این بازی بود.

با وجود اینکه نمایشگاه E3 در صنعت بازی سازی تأثیر بسزایی دارد، این نمایشگاه در طول این ۲۲ سال دستخوش تغییرات زیادی شده است. با اینکه نمایشگاه E3 همیشه به عنوان سرچشمه‌ای برای مطبوعات و علاقهمندان به این صنعت بوده تا عناوین و نرم افزارهای آینده را برای اولین بار ببینند، اتحادیه بازی‌های رایانه‌ای (ESA) تلاش کرد تا در سال ۲۰۰۷ این رویداد سالیانه را در حجم کوچکتری برگزار کند، و دو سال بعدی شوهای آن را کوچکتر کرد—و عمداً هیجانش را کم کرد. نمایشگاه E3 در سال ۲۰۰۹ به مقیاس اولیه خود برگشت و از این تاریخ به بعد آن را توسعه داد، بطوریکه حتی سال پیش برای اولین بار بازدید را برای عموم آزاد کرد.

از آنجاکه نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۸ بسرعت در حال نزدیک شدن است، ما می‌خواهیم به تاریخچه طولانی این نمایشگاه و اینکه چطور در طول این سالیان تغییر کرده نگاهی بیاندازیم. در ویدیوی پایین، می‌توانید تاریخچه نمایشگاه E3، از اولین شوی اختصاصی صنعت بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۹۹۵ تا نمایشگاه سال پیش، را که بازگو کرده‌ایم را تماشا کنید. همچنین می‌توانید برخی از ایده‌های ناخودآگاهی که شو طی دو دهه اخیر توسعه داده، از رقبای بزرگ تا سخنرانی با انرژی زیاد افراد، را دوباره ببینید.

نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۸ بطور رسمی از تاریخ ۱۲ ژوئن شروع می‌شود، ولی قبل از آن چندین کنفرانس مطبوعاتی از شرکت‌هایی نظیر سونی، مایکروسافت، EA، و بتسدا برگزار خواهد شد. بدون شک چیزهای زیادی است که در طول این هفته ببینید، بنابراین با سایت ویندومگ همراه باشید تا پوشش خبری کامل ما را ببینید.

 

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept