۶ نکته و ترفند اکشن سنتر Action Center ویندوزفون که شاید ندانید!

windows_phone_81_notification اکشن سنتر ویندوزفون 8.1

یکی از ویژگی هایی بسیار عالی و خوبی که به ویندوزفون ۸٫۱ اضافه شد ویژگی اکشن سنتر Action Center یا مرکز آگاهی و اعلان ویندوزفون بود، در این قسمت تنظیمات و ویژگیهای خاصی وجود دارد. بطور مثال برخی میانبرها در این قسمت قرار میگیرند که بسیار راحتتر میتوان از آنها استفاده کرد عبارتند از: وای فای، بلوتوث و… یکی دیگر از تنظیمات این قسمت نشان دادن اعلان ها یا نوتیفیکیشن هایی Notifications است که رخ میدهند، بطور مثال اگر پیام یا زنگ از دست رفته ای داشته باشید، یا ایمیل و یا برنامه چتی را نصب کرده باشید که برای شما پیامی بیاید، در این قسمت به صورت خلاصه نمایش داده میشود. و سه ویژگی کوچک دیگری که اکشن سنتر ویندوزفون پشتیبانی میکند، یکی نشان دادن باتری گوشی بصورت درصد، دیگری میانبر رفتن به قسمت تنظیمات و آخری قابلیت نشان دادن اپراتور گوشی ویندوزفون شما میباشد. که این ویژگی ها خیلی کاربردی و مورد استفاده اغلب کاربران میباشند.

اما در همین ویژگی ویندوزفون سنتر به نام اکشن سنتر قابلیت هایی نهفته شده که ممکن است شما از آنها بی خبر باشید، همانطور که با ورود ویندوزفون ۸٫۱ هر روزه با کار کردن با گوشی مسائل جدیدی را کشف میشود اکنون نیز نکات و ترفند هایی در مورد اکشن سنتر پیدا شده است که هر چند ریز اما کاربردی هستند و دانستن آنها خالی از لطف نیست.

۱٫ قابلیت شخصی سازی نوار بالایی اکشن سنتر:

شاید اکثر شما میدانید که میشود نوار بالایی اکشن سنتر را تنظیم کرد و از بین آیکن هایی که در اختیارتان قرار میگیرد منتخبی را برای نمایش قرار دهید. برای اینکار کافیست مسیر زیر را بروید: تنظیمات —-> اعلان ها+ عملکرد ها و اگر زبان گوشی شما انگلیسی است این مسیر: Setting—> Action Center
قابلیت نیمه باز شدن اکشن سنتر ویندوزفون

۲٫ قابلیت نمایش یا عدم نمایش اکشن سنتر در هنگام قفل بودن صفحه:

یکی دیگر از قابلیت های این ویژگی نمایش یا عدم نمایش Action Center در هنگام قفل بودن صفحه است که هر دو کاربرد مخصوص خود را دارند، بطور مثال ممکن است شما صفحه گوشیتان قفل باشد و برای هر چه سریعتر بودن و یا اینکه بطور مثال در رانندگی بودن، لازم نیست که قفل را باز کنید و براحتی میتوانید اکشن سنتر را باز کنید، و شاید هم شما گوشی خود را از دست افراد مختلف همچون بچه ها یا دوستان و… قفل کرده باشید ولی آنها براحتی میتوانند اکشن سنتر شما را ببینند و از اعلان های شما با خبر شوند و این برای شما خوشایند نباشد که میتوانید این قابلیت را براحتی غیرفعال کنید.

Locked_Notification_Center_Windows_phone باز شدن اکشن سنتر ویندوزفون 8.1 در هنگام قفل بودن صفحه

۳٫ قابلیت انتخاب کردن آگاهی دادن هر کدام از برنامه ها+ تنظیم صدای دلخواه

خب در قسمت های قبل گفته شد تمام اعلان ها یا نوتیفیکیشن های شما در این قسمت نمایش داده میشوند،خب شاید شما نخواهید برخی اعلان ها را دریافت کنید، بطور مثال برنامه ایست که اعلان های آن بسیار زیاد است و اصلا ضرورتی نیست که شما تمام انها را دریافت کنید و با رفتن به برانمه همه را مشاهده خواهید کرد یا اصلا بطور کلی اعلانی برای شما هیچ کاربردی ندارد مثلا اعلان های فروشگاه یا همان استور. براحتی میتوانید هر کدام را که خواستید غیر فعال کنید. یک ویژگی زیبای دیگر اینست که ممکن است شما اعلان های یک برنامه را میخواهید اما از صدای آن خوشتان نمی آید، راه حل اینکار نیز ساده است، بر روی برنامه مورد نظر ضربه بزنید و در قسمت صدای برنامه، صدایش را بصورت دلخواه از بین آهنگ های سیستمی و آهنگ های خودتان انتخاب کنید.

۴٫قابلیت نیمه باز شدن اکشن سنتر ویندوزفون:

گزینه هایی که تا به اینجا گفته شد تقریبا واضح و روشن بودند و افراد زیادی از آنها با خبر بودند، اما ویژگی هایی هم هستند که هر کسی از آنها خبر ندارد، بطور مثال شما میتوانید اکشن سنتر خود را تا یک سوم صفحه پایین بکشید و رها کنید و خواهید دید که همانجا باقی خواهد ماند و دیگر لازم نیست آن را برای انجامی همچون روشن کردن بلوتوث کامل باز و بسته کنید، تا نیمه باز میکنید، بلوتوث را روشن میکنید و بر روی صفحه ضربه میزنید و اکشن سنتر میرود، بهمین سرعت و سادگی

قابلیت نیمه باز شدن اکشن سنتر ویندوزفون

۵٫ قابلیت پاک کردن تمام اعلان ها با دو انگشت:

یکی دیگر از این ویژگی ها که ممکن است هر کسی آن را پیدا نکرده باشد این است که شما ممکن است اعلان های زیادی از برنامه های مختلفی داشته باشید و پاک کردن تک تک آنها کار اذیت کننده ای باشد، خب مشکلی نیست، چون شما علاوه بر اینکه با زدن علامت X بر روی بالا و سمت چپ یا راست گوشی(بر حسب فارسی یا انگلیسی بودن گوشی ویندوزفون) که تمام نوتیفیکیشن ها را یکباره پاک میکند، میتوانید به راحتی با کشیدن همزمان دو انگشت خود به سمت راست( در گوشی های با زبان انتخاب شده فارسی) براحتی همه را یکباره حذف کنید و این در مواردی همچون رانندگی و… میتواند کاربردی و سریعتر باشد.

پاک کردن همه اعلان های اکشن سنتر ویندوزفون 8.1 با دو انگشت

۶٫ قابلیت باز شدن اکشن سنتر در هر حالتی:

یکی دیگر از ویژگی های این اکشن سنتر این است که ممکن است شما هم فکر کنید نمیتوانید از اکشن سنتر در هرجا استفاده کنید، بطور مثال وقتی در حال بازی و یا در حال دیدن فیلم و یا اجرای نرم افزاری هستید، اما این تفکر اشتباه است چون در هر حالتی شما میتوانید با کشیدن انگشتتان از بالا به پایین میتوانید اکشن سنتر را فعال کنید، ولی در حالت های خاص مثل بازی کردن و… برای آنکه کشیدن اکشن سنتر با فعالیت دیگر در برنامه اشتباه نشود ابتدا یه زبانه کوچک پایین می آید که در واقع از شما میپرسد: آیا مرا (اکشن سنتر) میخواستی؟ و شما با کشیدن دوباره آن براحتی در هر حالتی میتوانید از اکشن سنتر استفاده کنید،، پس تفاوت آن شد که وقتی در حال انجام عملیات خاصی هستید که اکشن سنتر اجازه باز شدن در آن حالت را ندارد باید دوبار اکشن سنتر را بکشید تا باز شود.

باز شدن اکشن سنتر ویندوزفون در هر حالتی

اینها نکاتی بود که میتواند برای هر چه بهتر کار کردن شما با گوشی ویندوزفونتان کمکتان کند. شما چندتای آن را میدانستید؟یا چندتا را نمیدانستید؟و یا اینکه آیا شما چیز جدیدی میدانید که نگفته باشیم؟

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept