Kaspersky : ویندوز فون امنیت بیشتری از آیفون دارد

Kaspersky : ویندوز فون امنیت بیشتری از آیفون دارد

Eugene Kaspersky رئیس شرکت آنتی ویروس محبوب کسپراسکای Kaspersky در کنفرانسش در مورد نرم افزار های مخرب و بدافزار های اینترنت صحبت کرد و این مطلب را برای ۳۰۰ رهبر دنیای تجارت  بیان کرد که ویندوز فون امنیت بیشتری از آیفون دارد و به سیستم عامل های ویندوز و ویندوز فون مایکروسافت افتخار کرد.

صحبت های وی در این کنفرانس زیاد و خارج از حوصله است اما مطلبی که به ما مربوط میشود اینست که وی گفت “همه دستگاه ها در حملات ویروس های جدید و مدرن آسیب پذیر هستند”. در طول کنفرانس این مطلب را منتشر کرد که ۵ درصد کامپیوتر های شخصی جهان توسط نرم افزار های مخرب آلوده شده اند اما اضافه کرد ویندوز خیلی بهتر از دیگر سیستم عامل ها همچون iOS, OS X و اندروید Android است و مایکروسافت در آپدیت بعدی این سیستم عامل را خیلی قوی تر خواهد کرد.

Kaspersky : ویندوز فون امنیت بیشتری از آیفون دارد

او اضافه کرد که سیستم عامل مک OS X یک هدف بزرگ است. مهندسین ویندوز خیلی آسان پیدا میشوند اما در مورد مک اینطور نیست و حملاتی که میخواهند علیه این سیستم عامل قرار دهند خیلی هزینه بر برایشان تمام میشود. بنابراین همانطور که باید بدنبال مهندسان خبره در این زمینه بگردند و هزینه زیادی نیز خرج کنند، حملات به سیستم عامل های iOS  و OS X خیلی خطرناک خواهند بود.

او همچنین اضافه کرد که این حملات در مورد iOS بدتر نیز میشوند و این سیستم عامل خیلی خیلی آسیب پذیر است. درمورد گوشی های موبایل بدترین فاجعه برای سیستم عامل iOS است. خب اینکه بخواهند یک نرم افزار مخرب برای این سیستم عامل بسازند کار خیلی سختی است چون سیستم عامل بر روی برنامه نویسان بیرونی بسته شده است. اما سیستم خیلی آسیب پذیر است. اگر این اتفاق بیوفتد و کسی بتواند یک نرم افزار مخرب برای این سیستم بسازد، بدترین فاجعه رخ خواهد داد، میلیون ها دستگاه براحتی آلوده میشوند؛ آنتی ویروسی در این سیستم عامل وجود ندارد چون شرکت های سازنده آنتی ویروس هیچ حقی برای ساخته یک محدوده امنیتی برای اپل ندارند.

Eugene گفت در مورد اندروید که دیگر به شدت خطرناک است، میلیون ها میلیون حمله بسیار خطرناک و مختلف در این سیستم عامل باز رخ میدهد در حالیکه در مورد ویندوز فون گفت: “خیلی از این اتفاقات دور است و بسیار امن است”

همچنین در پایان مطرح کرد که در از اکنون موبایل ها مورد هدف بیشتری قرار میگیرند و مطالعات نشان داده که ۹۷ درصد کاربران اطلاعات امنیتی خود همچون اطلاعات بانکی و یا رمز های خود را در گوشی های خود رد و بدل میکنند.

منبع: itwire

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept