Battery Saver چیست و چگونه مصرف باتری را بوسیله ان کاهش دهیم

Battery Saver چیست و چگونه مصرف باتری را بوسیله ان کاهش دهیم

از زمانی که ویندوزفون ۸٫۱ به گوشی های ویندوزفونی امده است قابلیت های جدیدی به ان اضافه شده که بارها در این سایت به انها پرداخته ایم. یکی دیگر از قسمت های اضافه شده که بوسیله برنامه ای جداگانه نیز در استور موجود است و اگر بر روی گوشی خود ندارید میتوانید ان را دانلود کنید برنامه Battery Saver است.

Battery Saver گزینه بسیار خوبی است که اگر چه خیلی کامل نیست اما برخی امکانات خوب و کاربردی برای تنظیمات مصرف باتری را داراست که در این مطلب به قابلیت های این قسمت از تنظیمات گوشی ویندوزفونی و یا این برنامه میپردازیم.

در این قسمت از گوشی قابلیت های زیر وجود دارد:

  • نشان دادن میزان باتری باقی مانده
  • مدت زمان تقریبی باقیمانده باتری
  • مدت زمان گذشته از شارژ قبلی
  • ذخیره کننده عمر باتری
  • نمایش برنامه ها و مصرف باتری که دارند
  • نمایش برنامه هایی که در پس زمینه اجرا میشوند
  • فعال یا غیرفعال کردن فعالیت برنامه ها در پس زمینه

قابلیت های بالا ویژگی های خوبی هستند که توسط این برنامه به شما داده میشوند. شما با رفتن به قسمت تنظیمات Setting و انتخاب گزینه ” ذخیره کننده عمر باتری Battery Saver ” وارد این قسمت میشوید و در نگاه اول با یک عدد بزرگ مواجه میشوید که میزان کنونی باتری شما را بر حسب درصد نشان میدهد، البته لزومی ندارد که بخاطر دیدن درصد باتری به این قسمت مراجعه کنید بلکه با کشیدن نوتیفیکشین سنتر به سمت پایین میزان باتری بصورت درصد در زیر علامت باتری در بالای گوشی نمایش داده میشود.

گزینه جالب دیگری در زیر همین درصد میزان باتری وجود دارد که یک زمان را به شما میدهد. مثلا در عکس زیر به من زمانی برابر ۱ روز و ۲ ساعت را داده است که به این معناست که گوشی من در حالت معمولی استفاده از ان تا این زمان شارژش دوام می اورد و میتوانم با ان کار کنم(البته این گزینه درحالت استفاده بهینه از گوشی است نه استفاده مداوم بهمراه اتصال به اینترنت و…).

 

شارژ گوشی چقدر دوام می اورد؟ زمان مصرف کامل شارژ چقدر طول کشیده است؟

Battery Saver چیست و چگونه مصرف باتری را بوسیله ان کاهش دهیم

اکثر ما دنبال این هستیم که بدانیم چقدر توانستیم شارژ گوشی خود را نگه داریم؟ و یا اینکه چقدر طول کشید تا شارژ گوشیمان بصورت کامل خالی شود؟ گزینه سوم در این قسمت جواب جالبی به ما میدهد که دیگر نیازی نیست تا به برنامه های مختلف و متفاوت باتری برویم. در همان عکس بالا نوشته شده که ۴ ساعت مدت زمان گذشته از شارژ قبلی است. با یک حساب بسیار ساده با توجه به ۹۱% شارژ موجود، در ۴ ساعت ۹% از شارژ گوشی من تمام شده است و میتوانید وقتی گوشی در کمترین شارژ مثلا حدود کمتر از ۱۰ درصد است این زمان را نگاه کنید و متوجه شوید که چقدر شارژ خود را نگه داشته اید.

حال اگر صفحه Battery Saver را به سمت چپ یا راست بکشید با قسمت دیگری در این برنامه در گوشی خود مواجه میشوید: استفاده Usage.
برخی برنامه ها در پس زمینه فعالیت دارند اگر چه از انها استفاده نکنید. بطور مثال برنامه Line در پس زمینه فعال است حتی وقتی داخل ان نیستید و هنگامی که به وای فای وصل میشوید برنامه فعالیتش را شروع میکند و برای همین هم شما نوتیفیکیشن های ان را دریافت میکنید. چون در برنامه اتفاقات جدیدی رخ داده است.

خب برنامه هایی مثل لاین Line شاید نیاز باشند که در پس زمینه فعالیت کنند، یا برنامه ای مثل برنامه معروف تقویم جلالی که اگر در پس زمینه فعالیت نکند، کاشی زنده ان Live Tile تاریخ درستی را به شما نمیدهد؛ اما برنامه ای همچون ماشین حساب Calculator2 و یا برخی بازی ها هیچ نیازی نیست در پس زمینه فعال باشند، و فعالیتشان صرفا مصرف باتری یا در واقع هدر رفتن باتری را برای شما بهمراه دارد. با انتخاب برنامه مورد نظر وارد ان شوید و اجازه اجرا در پس زمینه را غیرفعال کنید. برای تمام برنامه های خود اینکار را انجام دهید تا مصرف باتری تان به اندازه قابل توجهی کاهش یابد. میتوانید در لیست برنامه ها در بالای صفحه گزینه ” نمایش برنامه هایی که قابلیت اجرا در پس زمینه دارند” را انتخاب کنید و تمام برنامه ها را مشاهده کرده و هر کدام را بصورت دلخواه غیرفعال کنید. عکس های زیر را ببینید:

Battery Saver چیست و چگونه مصرف باتری را بوسیله ان کاهش دهیم

کاهش مصرف باتری

با غیرفعال کردن برنامه که در بالا توضیح داده شد میزان باتری شما به مقدار قابل توجهی کاهش میابد اما گزینه دیگری نیز هست. در اخر نیز با گزینه ذخیره کننده عمر باتری Battery Saver روبه رو هستیمکه روشن کردن ان مصرف باتری شما را کم میکند. اینکار با توقف کردن برخی فعالیت های گوشی شما و… اتفاق می افتد که در نهایت باعث کاهش باتری مصرفی شما میگردد. این قسمت بعد از فعال کردن سه گزینه دارد:

  • صرفه جویی در باتری هنگامی که باتری کم است
  • صرفه جویی در باتری اکنون تا قبل از شارژ بعدی
  • همیشه (کارکرد را کاهش میدهد)

بر حسب نیاز میتوانید یکی را انتخاب کنید. مثلا هنگام شارژ کم گزینه اول، هنگامی که در مسافرت هستید گزینه دوم و یا اگر جزو کسانی هستید که خیلی کم گوشی خود را شارژ میکنید و استفاده کمی از ان دارید گزینه سوم را انتخاب کنید.

برنامه سیستمی Battery Saver قسمت جالبی از گوشی است که قابلیت های خوبی نیز به شما میدهد. حالا که از برخی امکانات ان باخبر شدید از این پس از قابلیت های این قسمت بیشتر استفاده کنید تا مصرف باتری خود را مدیریت کنید. اگر این گزینه در گوشی شما نیست نگران نباشید، میتوانید ان را بصورت جداگانه از لینک زیر از استور ویندوزفون دانلود کنید و بر روی گوشی خود نصب کنید.

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept