اکنون ۵۰ میلیون گوشی لومیا فعال در دنیا وجود دارد

گالری-عکس-نوکیا-گوشی-لومیا-730-و-لومیا-735

مایکروسافت در کنفرانسی که اخیراً در آلمان برگزار شد، اعلام کرد که تاکنون بیش از ۵۰ میلیون گوشی لومیا فعال شده و در واقع به فروش رفته است. تمام ارقام اعلام شده در زمانی اتفاق افتاده است که لومیا زیر نظر نوکیا قرار داشته و هنوز خبری از برند مایکروسافت بر روی محصولات لومیا نبوده است.

همان‌طور که در جریان هستید، مایکروسافت اولین گوشی سری لومیا با برند خود را در هفته‌ی گذشته با نام لومیا ۵۳۵ معرفی کرد، اما به‌راستی نقش مایکروسافت در موفقیت اخیر چه به چه میزان بوده است؟ ردموندی ها اعلام کرده‌اند که تعداد توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل ویندوز فون از مرز ۵۶۰٫۰۰۰ نفر نیز گذشته و فروشگاه نرم‌افزاری آن هم‌اکنون میزبان بیش از ۳۲۰٫۰۰۰ اپلیکیشن مختلف است. در ماه دسامبر سال گذشته‌ی میلادی تعداد برنامه‌های این فروشگاه ۲۰۰٫۰۰۰ بوده که در ماه آوریل سال جاری به ۲۵۰٫۰۰۰ رسید و اکنون ۳۲۰٫۰۰۰ برنامه را نیز رد کرده است. البته ارقام اعلام‌شده فاصله زیادی با تعداد برنامه‌های موجود بر روی App Store و Google Play Store دارد، اما چشم‌انداز مطلوبی را از آینده ویندوز فون ترسیم می‌کند. البته این شرکت از طریق روش‌های مختلفی در حال جذب کاربران دیگر سیستم‌عامل‌ها به سمت پلتفرم ویندوز فون خود است، که این کار مستلزم پشتیبانی نرم‌افزاری قدرتمند این شرکت و ارائه گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل ویندوز قون شایسته نام مایکروسافت است.

منبع: فارنت

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept