RAM باعث سرعت و اجرای روان تر کار کردن گوشی شما میشود

میزان RAM لومیا ویندوز فون اکنون در Extra+Info نشان داده میشود

خب اصطلاحات لومیا همانگونه که قبلا نیز میدانستیم(یا اگر برای بار اول است بدانیم که) اصطلاحات مخصوص لومیا نیست که فقط در لومیا ها بکار رفته باشد. شاید اصطلاحی که امروز میخواهیم ان را توضیح دهیم برای همه ما اشنایی داشته باشد و در همه گوشی ها وجود دارد. RAM یا همان رم.

RAM مخفف عبارت Random Access Memory این اصطلاح بر روی کامپیوتر بخشی است که برنامه های ذخیره شده روی هارد درایو شما را اجرا میکند. RAM برای گوشی های هوشمند این امر را امکان پذیر میکند که دسترسی به برنامه ها، بازی ها و بقیه ویژگی ها سریعا اتفاق بیوفتد. RAM باعث سرعت و اجرای روان تر کار کردن گوشی شما میشود

هر چه RAM بیشتر باشد به این معناست که سرعت بیشتری خواهید داشت و با لگ و تاخیر کمتری مواجه هستید، برای گوشی های هوشمند لومیا نیز این واژه برای multitasking ( یا همان اجرای چندبخش یا چندبرنامه مختلف بطور همزمان بر روی گوشی) بهتر و کار کردن با برنامه ها و گوشی بصورت روان تر است.

البته پایه سیستم عاملی ویندوز فون به گونه ایست که بسیار بهتر از سیستم عاملی همچون اندروید است و البته که سریع بودن ویندوز فون و گوشی های ویندوز فونی یکی از اصلی ترین ویژگی های شاخص این سیستم عامل است. ولی باز هم در همین سیستم عامل نیز RAM بیشتر سرعت بیشتر و روان بودن هر چه بهتر گوشی و نرم افزار ها را در پی دارد.

اکنون نیز در اپدیتی که برای گوشی های لومیا برای قسمت Extra+Info منتشر شد، میتوانید میزان RAM خود را در این قسمت تنظیمات (مثل عکس بالا) مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept